Opet “četvorka” Laktaša, Milan Šikanjić postigao het-trik

Milan Šikanjić, trostruki strijelac FOTO: FK Laktaši

Još jednu “četvorku” zabilježili su fudableri Laktaša na kormilu sa trenerom Slobodanom Starčevićem, a danas su pobijedili kao domaćini Sutjesku iz Foče (4:0). Samo je BSK dobro prošao jer je primio tri komada u prvenstvu od prvog favorita prvoligaškog karavana.

Na današnjoj utakmici blistao je Milan Šikanjić najbolji fudbaler domaćih i trenutno prvi strijelac prvoligaškog karavana koji je sada došao do „kote 12“. Postigao je het-trik i pokazao je još jednom da je neprikosnoven na terenima Prve lige Republike Srpske.

Prvo poluvrijeme Laktašani su dobili sa minimalnih 1:0 pogotkom Šikanjića u 11. minutu. U nastavku ofanziva domaćina se isplatila i isti igrač je udvostručio prednost u 51. minutu, da bi kapiten Ognjen Škorić u 70. povisio na 3:0. Konačan rezultat, deset minuta kasnije, postavio je, trećim golom na utakmici, Milan Šikanjić.

Laktaši – Sutjeska   4:0 (1:0)

Gradski stadion kraj čipsare u Laktašima. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Erak (Krupa na Vrbasu). Strijelci: 1:0 M. Šikanjić (11), 2:0 M. Šikanjić (51), 3:0 Škorić (70), 4:0 M. Šikanjić (80). Žuti kartoni: Turanjanin (Laktaši), Arsenović (Sutjeska).

LAKTAŠI: Knežević, Đ. Milojević, M. Šikanjić (od 84. Rikardo), Perović (od 64. Dujaković), Škorić (od 84. Prodanović), Trivić, Turanjanin (od 74. Bosančić), Babić, Mrzić (od 74. S. Milojević), Grgić, Stijepović.

SUTJESKA: Šarović, Đ. Đorđević, Učida (od 76. N. Mojović), V. Ivanović (od 57. Dačević), D. Mojović, Jong Vu, M. Đorđević, Arsenović (od 57. Milović), Blagojević (od 76. B. Radović), Popović, Ristović (od 84. Sekulić).

Famos : Velež
Drina (Z) : Ljubić
BSK : Sloboda (MG)
Sutjeska : Rudar Prijedor
Borac : Laktaši
Leotar : Drina HE