Poraz Sokolova u prijateljskom meču:Slavija promašila, Goražde pogodilo

Dobra provjera u Goraždu

Fudbaleri Slavije iz Istočnog Sarajeva doživjeli su prvi poraz ovog ljeta u prijateljskim mečevima. U četvrtoj utakmici ovog ljeta Sokolovi su poraženi na gostovanju kod Goražda, prvoligaša FBiH sa minimalnih 1:0.

U jednoj dobroj, čvrstoj utakmici, koja je bila prava simulacija onoga što čega u prvenstvu, Slavija već na startu promašuje sjajnu šansu, Marinko Rastoka nije uspio da pogodi gol domaćih.

U nastavku utakmice tvrda igra, odbrana Slavije jako dobro izgleda, ne dozvoljava protivniku da priđe golu i ozbiljnije zaprijeti, dok u napadu imaju još dvije konkretne šanse, koje ne uspjevaju da pretvore u gol.

Ipak, u finišu utakmice, poslije brojnih promjena, popustila je i odbrana Slavije, te Goražde u 80. minuti dolazi do pogotka i pobjede u ovom meču.

Slavija je u Goraždu nastupila u sastavu: Hamzić, Tomić, Gojković, Hodžić, Mandić, Karić, Vučinić, Rastoka, Dabić, Avdalović, Govedarica U drugom poluvremenu su igrali: Vlačo, Sirćo, Arbinja, Maksić, Đerić, Cicović, Lubura, Angulo, Hadžibegović, Taušan i Timotija

Generalnu probu uoči starta prvenstva Slavija će imati za vikend protiv Radnika iz Hadžića.

Slavija 2 : 0 Famos
Željezničar 2 : 3 Zvijezda 09
Romanija 0 : 0 Leotar
Sloboda (NG) 2 : 0 Borac
Kozara 1 : 1 Sutjeska