Minimalna pobjeda Sloge

Fudbaleri Sloge zabilježili su prvu prvenstvenu pobjedu savladavši ekipu Širokog Brijega rezultatom 1:0.

Sloga dolazi u vođstvo 1:0 u 23.minutu Karać je uputio povratnu loptu koju je prihvatio Dejan Vidić i pospremio u mrežu.

Ovo je prvi gol najboljeg Sloginog strijelca prošle sezone nakon povratka na teren poslije oporavka od povrede.U 65.minutu Mrkaić je bio u idealnoj prilici ali njegov udarac odlazi preko gola.

U 86.minutu poslije gledanja VAR-a glavni sudija je pokazao crveni karton Dejanu Popari iz Sloge. Na isti način nakon gledanja snimka ranije u 60.ninutu pocrvenio je igrač Širokog Brijega Filip Taraba. Tako da su obje ekipe utakmicu završile sa igračem manje.

SLOGA MERIDIAN - ŠIROKI BRIJEG 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vidić u 23, . Stadion: "Luke". Gledalaca: 300. Sudija: Haris Halkić (Sanski Most). Pomoćnici: Amir Hušidić (Podzvizd) i Moamer Čaušević (Sarajevo). Posmatrač suđenja: Emir Alečković (Sarajevo). Delegat: Nemanja Dojčinović (Banja Luka). Žuti kartoni: Vidić, Milićević, Varga (Sloga Meridian), Prusina (Široki Brijeg). Crveni kartoni: Filip Taraba (Široki Brijeg,) u 60.minutu, Dejan Popara (Sloga Meridian) u 86.minutu.

SLOGA MERIDIAN: Bojan Pavlović, Zoran Karać (od 64. Damir Sadiković), Dušan Ristić, Dejan Popara, Milan Milanović, Josip Kvesić, Srđan Grabež (od 74. Albin Omić), Dejan Milićević (od 88. Nemanja Đokić), Toni Jović (od 88. Stefan Milosavljević), Boris Varga, Dejan Vidić (od 64. Momčilo Mrkaić). Trener: Vlado Jagodić.

ŠIROKI BRIJEG: Adolf Tomislav Tomić, Stipe Vučur, Zvonimir Kožulj (od 61. Filip Matić), Ilija Bagarić, Dominik Siril Kpan (od 45.Matija Kolarić), Marko Matić (od 17.minuta Božo Prusina), Miroslav Iličić (od 45. Stefen Činedu), Filip Taraba, Božo Musa, Domagoj Jelavić, Tomislav Tomić. Trener: Toni Karačić.

Radnik 0 : 1 Igman
Sloboda 1 : 1 Velež
Sloga 1 : 0 Široki Brijeg
GOŠK 0 : 3 Željezničar
Zrinjski 1 : 1 Borac
Sarajevo 2 : 2 Posušje