Druga provjera Famosa i Sutjeske: Fočacima pobjeda poslije preokreta

Fudbaleri Sutjeske iz Foče su danas u pripremnom meču savladali Famos iz Vojkovića u Istočnom Sarajevu 2:1 poslije preokreta. Bila je ovo druga provjera za obje ekipe, odigrana po pravom proljećnom vremenu, idealnom za igru.

NIje na klupi Famosa bilo Darka Vojvodića koji je još uvijek kod kuće zbog smrti oca, pa je Zoran Kokot preuzeo vođenje ekipe. U odnosu na duel protiv Romanije prošlog vikenda primjetno je da su Motoristi počeli da osjećaju loptu, da to već sada izgleda bolje, ali sa jako velikim prostorom za napredak i dolazak na jesenji nivo.

Već u prvom pravom napadu na utakmici Famos dolazi do vođstva. Igrala se peta minuta utakmice kada Kenan Šarić iz praktično svog prvog kontakta sa loptom u dresu Famosa postiže gol. Danel Blažić je poslao idealan centaršut, a sa druge stative Kenan Šarić polu-makazicama zakucava loptu iza leđa golmana Dabića, ostavivši ga bez ikakve šanse da interveniše.

Pet minuta kasnije umalo Famos da udupla vođstvo. Jako lijepa akcija Stjepanović do Tešanovića, ovaj do Blažića, koji šutira, ali za malo ne pogađa još jednom mrežu gostiju iz Foče. Igrala je Sutjeska u ovom meču bez nekoliko prvotimaca, kapitena Mojovića u prvom poluvremenu, zatim Blagojevića i Đorđevića i to se osjetilo u njihovoj igri. Na drugoj strani Darko Hrkalo je propustio utakmicu, Pavle Lazić je krenuo sa klupe, a na golu je stajao dvadesetogodišnji golman Almin Kahrimanović, koji je još uvijek na probnom radu među Motoristima. Riječ je o mladom golmanu poniklom u Novom Pazaru, koji je posljednju polusezonu proveo na pozajmici u Jošanici, a prošle sezone je debitovao i na golu Novog Pazara u Superligi Srbije.

U 25. minuti Sutjeska postiže gol nakon prekida, Boško Radović gura loptu u mrežu, ali se aktivirao iz ofsajda, pa je ostala nula pored Sutjeskinog imena. Odmah nakon toga i još jedna lijepa akcija Fočaka preko Milutinovića, ispred Radovića ovaj put reaguje pravovremeno odbrana Famosa.

Iako je utakmica bila izuzetno fer i korektna, praktično bez ijednog grubljeg starta, osjetila se nervoza među igračima obje ekipe, ali u prigovoranju svojim saigračima. Tako u 34. minuti dolazi do međusobnog okršaja na terenu Stjepanovića i Kuljanina, pa Marku Domazetu ostaje samo da im podijeli po crveni karton, sa pravom zamjene, te su na teren ušli Đorđe Golijanin i Adnan Vranešić. Kada se glava ohladila, Stjepanović i Kuljanin su zajedno stajali pored terena, očito i riješili svoje nesuglasice.

Do kraja poluvremena pišu se još šut Blažića preko gola, te mlak pokušaj glavom Golijanina nakon dobrog centaršuta Perovića, Dabić je siguran.

Drugo poluvrijeme donosi nešto razuzdaniju igru sa obje strane, a u 55. minutu šut proba Branko Sekulić, Kahrimanović je siguran. Imao je Famos nekoliko jako dobrih tranzicija u napad, ali je falilo završetka akcije. Najbolju od tih akcija domaći imaju u 68. minuti, Lazić je izbacio Cicovića po strani, ali je falio završni pas beka Famosa. Bio je on neprecizan i lopta je prošla paralelno sa gol linijom na suprotnu stranu. Dvije minute kasnije još bolja prilika za Famos. Oklijevao je Nikola Danilović sa šutem sa 16 metara, probao da odigra na stranu, ali mu se lopta vratila, unio je u kazneni prostor i šutirao, ali Miloš Pajević sjajnom intervencijom čuva svoj gol.

Sutjeska do izjednačenja dolazi u 77. minutu utakmice. Rezervisti su kreirali akciju, Ristović je nabacio sa desne strane, a Dragičević pogađa za 1:1.

Imao je u 83. minuti kapiten Marko Tešanović dobar pokušaj, Pajević ispod prečke prebacuje loptu u korner, a onda slijedi potpuni preokret Fočaka. Slabu reakciju odbrane Famosa, koja je stajala daleko od igrača i prilično olako shvatila ovaj napad Sutjeske, kažnjava Branko Sekulić i to je 2:1. Ostao je to i rezultat do kraja utakmice, prva pobjeda Fočaka u ovim pripremama, te drugi poraz Motorista.

FAMOS - SUTJESKA 1:2 (1:0)