Ubjedljiv trijumf Slavije za opstanak u Prvoj ligi

Teški uslovi za igru

Fudbaleri Slavije su u utakmici 33. kola m:tel Prve lige Republike Srpske savladali Sutjesku 4:1 i tako obezbijedili opstanak u prvoligaškom društvu, dok Sutjeskoj predstoji utakmica protiv Alfe Modriče u posljednjem kolu da i definitivno potvrdi opstanak u društvu najboljih.

Jaka kiša koja je uoči utakmice padala u Istočnom Sarajevu učinila je teren prilično neuslovnim, a ono što je bila sreća za Slaviju je otvaranje meča pogotkom. Već na početku druge minute Amar Beširević, koji je u ovom meču zaigrao na mjestu zadnjeg veznog fudbalera, sa nekih 19-20 metara iskosa udara jednu odbijenu loptu od Sutjeskinih defanzivaca, a ona ima čudan let i na kraju završava u samim rašljama Dabićevog gola za vođstvo Sokolova 1:0.

Nije mnogo toga Sutjeska pokazala u Istočnom Sarajevu. Dosta povrijeđenih igrača u timu Zlatka Radovića prošaralo je sastav gostiju, i u takvom sastavu, sa osam igrača ispod 21 godine u startnoj postavi i još petoricom na klupi teško da su mogli šta.

Slavija do drugog gola stiže u 25. minuti. Velika greška odbrane Sutjeske, Danijel Erić presjeca dodavanje i sam završava akciju za 2:0.

Četiri minute kasnije već je i 3:0 za domaće. Slobodan udarac za Slaviju na nekih sedamnaest metara, Miljan Govedarica šutira po zemlji u Dabićev ugao i pogađa za 2:2.

Bio je to i rezultat prvog poluvremena, Dabić je uspio da upiše nekoliko intervencija da sačuva ekipu, a na startu drugog poluvremena Alešević stavlja tačku na susret. Govedarica je sve uradio, a Alešević lako pogodio za 4:0.

Nastavila je Slavija sa atacima i nakon tog gola, Dabić je odbranio još nekoliko pokušaja, ali u 90. minuti Sutjeska uspjeva da postigne počasni gol. Brži od pištaljke Vanje Ajdera bio je mladi Branko Sekulić za konačnih Slavija – Sutjeska 4:1.

SLAVIJA – SUTJESKA 4:1 (3:0)
SRC „Slavija“
Gledalaca: 130
Sudija: Vanja Ajder (Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Beširević 2, 2:0 Erić 25, 3:0 Govedarica 29, 4:0 Alešević 54, 4:1 Sekulić 90
Žuti kartoni: Beširević (Slavija), Mitrašinović, Dragičević (Sutjeska)

SLAVIJA: Sirćo, Medić, Beširević (od 74. Lubura), Dabić (od 67. Timotija), Križevac, Alešević (od 82. Popović), Mandić, Karić, Erić (od 67. Čvoro), Tomić, Govedarica

SUTJESKA: Dabić, B.Radović, Sekulić, M. Ivanović (od 46. Bjelogrlić), Mitrašinović (od 63. Milutinović), Đorđević, Vladičić, Obrenović, Samardžić, Pavlović (od 55. Dragičević), D. Radović

Sloboda 1 : 2 Velež
Ljubić 2 : 1 Romanija
Radnik 0 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 2 Slavija
Sutjeska 2 : 0 Modriča